חדשות »

בית המשפט הכריע דחה את עתירת בני המקום מסדרה ב' בשוהם .

בית המשפט הכריע דחה את עתירת בני המקום מסדרה ב' בשוהם .

 בג"ץ הכריע לטובת סדרה א' ודחה את העתירה של בני המקום מסדרה ב (22.01.2018 ) 

הסתיימה הדרמה המשפטית בין סדרה א' בני המקום, לסדרה ב' בני המקום בעיר שוהם , הסיפור התחיל בהגרלה הגדולה שהתקיימה בספטמבר שבה הוגרלו - כ 12,000 פרויקטים בכל רחבי הארץ הזכאים יכלו להשתתף בהגרלות שהתקיימו ב שלושה ישובים שונים לכל היותר .ההגרלה נפתחה בתאריך 3.9.2017 והמועד לסיום ההרשמה להגרלה הסתיים בתאריך 18.9.2017 . במסגרת ההגרלה נכללו גם ההגרלות 410-408 של הישוב שוהם . סה"כ 716 יחידות דיור לזכאים. מתוכן על פי התקנון הוקצו 142 דירות לבני המקום , מה שאומר ש 90% מבני המקום זוכים בדירה .

27 זכאי סדרה ב' עתרו לבית המשפט וביקשו לעכב את ביצוע ההגרלה בטענה שלא אמורים להיות עוד עתודות קרקע בעתיד ובכך הסיכוי שלהם לזכות בדירה מאוד נמוך , והם דורשים גם זכות להשתתף בהגרלה כמו סדרה א'. מנגד סדרה א' טענה שהזכות שלהם להיות מוגרלים ראשונים על פני סדרה ב' כי הם נרשמו לפני והמתינו זמן רב להגרלה בעוד סדרה ב' לא נרשמו בזמן ולכן אין להם עדיפות בהגרלה . נעשו ניסיונות רבים לפתור את הבעיה ואף להגדיל את היצע הדירות בישוב שוהם אך נסיונות אלו לא צלחו. עקב עתירת סדרה ב' בית המשפט נתן צו ארעי והקפיא את ההגרלה עד להחלטה סופית .

בפסק דין שנתן בית המשפט שכלל 3 שופטים נאמר כי כי העותרים מסדרה ב' ," אחרו את הרכבת בכל הנוגע להגרלות". בנוסף לכך נאמר כי תכלית ההגרלה היא להתמודד עם משבר הדיור ולסייע ברכישת דירה לזוגות צעירים חסרי דירה ולאור תכלית זו ניתן להצדיק העדפה של זכאים אשר הקדימו להצטרף לתוכנית וממתינים זמן רב. בית המשפט חייב את העותרים בהוצאות של 20 אלף ש"ח . 

תגובות : מזכאי סדרה א' נאמר כי הם שילמו זמן יקר וכספים רבים ,וכי הם מצפים ממשרד השיכון שינהל את ההגרלה של בני המקום לפי הרישום שהיה בספטמבר .
ממשרד השיכון נמסר שמחים מהחלטת בית המשפט אשר מאפשר למשרד השיכון להמשיך בהגרלות כמתוכנן ולאפשר לאלפי זוגות לרכוש דירה במחיר מוזל. 

 

טלפון: 054-4691408 - לפרסום באתר
צור קשר
כתובת: באר שבע
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 26-02-17 | סיום בנייה: 13/03/17 | mishtaken.com