מאמרים »

הוקפאה ההגרלה של שוהם עד להחלטת בית המשפט !

הוקפאה ההגרלה של שוהם עד להחלטת בית המשפט !

עקב העתירה לבג"צ שהגישו סדרה ב' בשוהם ההגרלה הוקפאה עד להחלטת בית המשפט7/10/2017 (מערכת האתר) . 

זוגות רבים מסדרה א' שנרשמו להגרלה הגדולה של מחיר למשתכן ,אמורים לקבל את התוצאות בתאריך 31.10.2017 לאחר סיום ההרשמה הוגשה עתירה של 26 בני מקום סדרה ב' לבג"ץ  בטענה לאפליה , אשר לא מאפשרת להם להשתתף גם בהגרלה. מה ההבדל בין הסדרות ? על מנת להכלל בסדרה א' על הנרשמים להיות בין ה - 60 אלף הנרשמים הראשונים או להוציא תעודת זכאות לפני התאריך של 31/08/2016 המוקדם מבינהם . מעבר לתאריך זה הנרשמים יהיו בסדרה ב' . עקב העתירה לא ניתן להמשיך את ההגרלות של מחיר למשתכן על פי התכנית עד להחלטת בג"ץ. בשיחה עם זהר גרמנוב משוהם המשתייכת לסדרה א' , היא אומרת כי "תוכנית מחיר למשתכן בסכנה " , עקב הפגיעה בהליך התוכנית, זכאי סדרה א' מחכים הרבה מאוד זמן מעל לשנתיים להגרלות אלו בעוד זכאי סדרה ב' הוציאו את התעודה רק בשנה האחרונה ולכן על פי מדיניות משרד השיכון ניתנה עדיפות לסדרה א' ,זכאי סדרה א' בני מקום שוהם התארגנו ופתחו קבוצת פייסבוק: "סדרה א' בני מקום שוהם", על מנת להגן בבג"ץ על זכות הראשונים של זכאי סדרה א', לזכות בדירה במחיר למשתכן, הצטרפות לקבוצה זאת מאפשרת לזכאי סדרה א' ייצוג בבג"ץ. והגישו בקשה להצטרף לעתירה ולהגן על זכויות הזכאים מסדרה א' בבג"ץ. 

לדבריהם : העתירה היא ניסיון לניצול ציני של התוכנית, לביצוע מחטף של הזכות המוקנית לזכאי סדרה א', לטובת זכאי סדרה ב' . עתירת סדרה ב' להיכלל בהגרלת סדרה א' בשוהם, מסכנת את תוכנית מחיר למשתכן בכללותה. אם תתקבל עתירה זו, עלול להיגרם נזק רב לזכאי סדרה א' בכל הארץ. קבלת העתירה של סדרה ב' בבג"ץ, תפתח פתח לעתירות נוספות, לביטול הקדימות של זכאי סדרה א' ובני מקום מסדרה א', על פני סדרה ב' בכל הארץ. הנזק הגדול ביותר מעתירה זאת, נשקף לבני מקום מסדרה א' בארץ, שכן קבלת העתירה ביחס לשוהם משמעה תקדים מסוכן ביותר, שעלול לפסול את זכות הראשונים של סדרה א' ביחס לסדרה ב', עלול לפסול את תוצאות ההגרלה האחרונה, בישובים אחרים בארץ, בהם לא השתתפו זכאי סדרה ב', אשר עלול לפתוח פתח לעתירות נגד משרד השיכון והמדינה על אפליית יתר הזכאים בארץ ובכך לטרוף את כל הכללים בתוכנית מחיר למשתכן"  כל זה לדבריה של זהר זכאית סדרה א' , הדיון בעתירה בג"ץ נקבע ל- 29.10.17 ויתכן שיוקדם. על כן ההצטרפות לקבוצה סדרה א' בני מקום שוהם המייצגת בבג"ץ את זכאי סדרה א' ובני המקום בפרט, נמצאת היום בעיצומה.

תגובת משרד השיכון : המשרד ממשיך כרגיל בהליך ההגרלות , במידה ובית המשפט לא יורה אחרת נפרסם את התוצאות עד ליום 31/10/2017 , במידה ויוחלט להוריד את שוהם נפעל בהתאם והערכות שזה יעקב במספר ימים את פרסום התוצאות . 

טלפון: 054-4691408 - לפרסום באתר
צור קשר
כתובת: באר שבע
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 26-02-17 | סיום בנייה: 13/03/17 | mishtaken.com