חדשות »

הזוכה הראשון במחיר למשתכן חגג את הפסח בדירה החדשה .

הזוכה הראשון במחיר למשתכן חגג את הפסח בדירה החדשה .

לרגל חג הפסח קפצנו לביקור אצל הזוכה הראשון בתכנית 'מחיר למשתכן' כדי לבדוק האם הוא מרוצה ובכלל - איך נראית דירה במחיר למשתכן ? 

תכניתו של שר האוצר, מר משה כחלון (כולנו), החלה לפני כשנתיים בהגרלה מס' 103 למתחם בניה בעפולה. להגרלה נרשמו כ-4600 זכאים שהתחרו על 167 דירות. במהלך החודשים האחרונים החלו הזוכים המאושרים לאכלס את הדירות בפרויקט החדשני. חלק מהזוכים כבר נכנסו לדירות החדשות וחלקם בתהליכי כניסה לדירה החדשה וחגגו את חג הפסח (2018) בדירה החדשה של פרויקט מחיר למשכן.

לירן (35) וסיוון (29) חייט, הורים גאים לליאן ואוריאן, זוג צעיר בעל משמעות סמלית עצומה לפרויקט שכן הם הזוג הראשון, מכל הארץ, שזכו בדירה בתכנית מחיר למשתכן לאחר שנרשמו להגרלה שהתקיימה במרץ 2016. לירן, עצמאי ועוסק באינסטלציה ושיפוצים, מספר כי רוב חייו גר בעפולה והחליט להירשם להגרלה לאחר שאחיו שכנע אותו. לירן אומר כי "כמובן שההרשמה לוותה במעט חששות. יחד עם זאת, מחירי הדירות בשוק החופשי היו מאוד גבוהים, וכלכלית לא הייתה לנו אפשרות לרכש דירה כזו."  עוד הוא מספר כי "תכנית מחיר למשתכן הציעה לנו דירות במחיר הנחה של כ-25% ממחיר השוק והייתי צריך להביא הון עצמי נמוך, יחסית, של כ-100 אלף שקלים בלבד." בנוסף לכך, לירן מספר כי קיבלו מענק של כ-40 אלף שקלים אשר אפשרו להם לשדרג את המטבח ואפילו לרכוש מזגנים.

כשבוע לאחר הזכייה, עליה התבשרו בשיחת טלפון אישית משר השיכון וח"כ יואב גלנט, קיבלו טלפון ממשרדי הקבלן כדי לקבל הסבר על המשך התהליך ולבחון את הדירות המתוכננות בפרויקט. "כשנודע לנו שזכינו שמחנו מאוד, זכינו בדירה שהיא בהנחה משמעותית ממחירי השוק." מספר לירן. "במשרדי הקבלן קיבלנו את כל המידע שהיה נחוץ לנו" הוא מוסיף. החל מתמהיל הפרויקט, גודל הדירות, תכנון הדירה ואפילו מחירי הדירות המוצעים לזוכים. לאחר זאת, קיבלו הזוכים כשבוע להחליט על הדירה המבוקשת ונתבקשו להגיע לבחור דירה ולחתום על חוזה הקניה. שנה וחצי מאז שהסתיים התהליך ועד שנכנסו לדירה וכשנתיים מאז נרשמו להגרלה, לירן וסיוון נשמעים מרוצים "הייתה התרגשות רבה כי זה נכס שסוף סוף אנחנו רוכשים לעצמנו הם מספרים."

מהביקור שערכנו בביתו ניתן לראות בבירור כי סטנדרט הבנייה ברמה גבוהה ולירן מספר כי הם מאוד מרוצים מהבית. לדבריו "הבית גדול מרווח ומתוכנן היטב.". דירתם של לירן וסיוון בנויה על כ- 126 מטרים ובנוסף לכך עוד כ-42 מטרים של מרפסות (3 מרפסות). לירן מודה כי הופתע לטובה שכן בתחילת הדרך שמע סיפורים על סטנדרט בנייה נמוך "כל מה שאמרו לי על סטנדרט הבניה התברר כ"פייק-ניוז"" הוא מספר, "הדירות של מחיר למשתכן בסטנדרט בנייה גבוהה ויפות אולי אפילו יותר מדירות בשוק הפרטי" הוא מוסיף. גאה ושמח הוא מספר לנו שלפני שנתיים דירה כמו שלו נמכרה בכמיליון שקלים ואילו הוא שילם בסופו של דבר 750 אלף שקלים. ללא ספק, הנחה משמעותית ממחיר השוק.

לנו יש אליכם הצעה – אם ידכם משגת, הירשמו לתכנית ותרכשו דירה במקום שאתם רוצים לגור בו. החשוב מכל הוא להתאים את היכולת הכלכלית שלכם למחיר הדירה ודבר אחרון, נכון זה לוקח זמן אבל בדיוק כמו כל פרויקט אחר שנבנה בשוק הפרטי.

צילום הדירה בעפולה . 

הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו "מחיר למשתכן" וקבלו עדכונים כתבות מאמרים על התכנית . 

טלפון: 054-4691408 - לפרסום באתר
צור קשר
כתובת: באר שבע
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 26-02-17 | סיום בנייה: 13/03/17 | mishtaken.com