מאמרים »

חשבתם שכבר לא תגיעו לדירה משלכם.. צאו מהסרט

חשבתם שכבר לא תגיעו לדירה משלכם.. צאו מהסרט

תכירו את הקבלן רייסדור הזמין את כל הרוכשים 
במחיר למשתכן למסיבת פורים !  (7/4/2019)

תוכנית מחיר למשתכן החלה לפני כ- 3 שנים וקבלנים רבים משתתפים בתוכנית. אחת החברות המובילות ב"משתכן" היא חברת רייסדור שבונה כ- 1,400 דירות בבאר שבע, קרית גת, ראש העין, בית שמש וירושלים. כחלק מהקשר בין הקבלן לזוכי מחיר למשתכן , הקבלן החליט להזמין את הזוכים בתוכנית למסיבת פורים הכוללת סרט לכל המשפחה , אוכל, פעילויות לילדים וכן מצגת עדכון מידע על התקדמות הפרויקט .אז יצאתי לפגוש את הקבלן במשרדים באתר הפרויקט ושאלתי אותו מספר שאלות .

 

צילום משכונת סיגליות (פרויקט מחיר למשתכן חברת רייסדור ) 

ספר לנו קצת על הפרויקט ? ולמה בחרת דווקא בבאר שבע ? 

תכנית מחיר למשתכן החלה לפני כ- 3 שנים , ומנהל מקרקעי ישראל הוציא מכרז בעיר באר שבע. כשיצא המכרז ראינו בזה הזדמנות לחברה לבנות במקום שלא בנינו בעבר ולקחת את הניסיון שלנו ולהביא אותו לדרום . העיר באר שבע היא אחת הערים המדהימות שיש . זו עיר שיש בה כמעט הכול החל מבית חולים , אוניברסיטה , תחנת רכבת ,כביש 6 ועוד דברים רבים וטובים , העיר התפתחה מאוד הודות לראש העיר הנפלא שיש להם מר רוביק דנילוביץ שמפתח את העיר בצורה מדהימה . חברת רייסדור בונה את הפרויקט הגדול ביותר משכונת הסיגליות. מתחם המגורים שנולד למשפחה כאשר הוא יכלול 12 בניינים בני 6-9 קומות בבניה רוויה , הפרויקט ממוקם בצמוד לפארק רחב ידיים ומגרשי ספורט פינות ישיבה מוצלים ושטחי פנאי למשפחה. המרחבים הגדולים בין הבניינים וגינות המשחקים שממוקמים בתוך מתחם הפרויקט נותנים תחושה של משפחתיות ופרויקט קהילתי. בכל הדירות הושם דגש על חללים מרווחים, מטבח גדול ופרקטי, יחידות הורים ומעליות מהירות ומרווחות. תמהיל הדירות הינן דירות בנות 4ו5 חדרים גדולים ומרווחים הכוללים מרפסות ענק וכן דירות גן ופנטהאוזים מפוארים. זכאי מחיר למשתכן רוכשים את הדירה בהנחה של 300 אלף שקל על מחיר השוק שזה משהו מדהים ונותן סיכוי לזוגות הצעירים לגור בעיר ולרכוש דירה . מבחינתו רוכש  במחיר למשתכן זהה בדיוק לרוכש בשוק החופשי אנחנו משקיעים מאוד בזוכים והשקנו לא מזמן אפליקציה לדייר שהזוכה יכול להתעדכן ולקבל מידע על מצב התשלומים סטטוס הפרויקט וכו.

מה דעתך על התכנית ועל שר האוצר ?

אם אני לוקח את התכנית מנוקדת מבט שלי , התכנית היא מהפכה לזוגות הצעירים במדינה והיא עושה טוב לכולם , אני בונה בבאר שבע כ- 360 דירות כולל השוק החופשי , תמיד אמרו שבבאר שבע אין ביקוש ולא כדאי לגשת לבנות שם , ואני חשבתי אחרת , אני הקבלן הראשון שהתחיל לבנות והקבלן הראשון שימסור את הדירות הראשונות תוך שנה , אנחנו עובדים בקצב מהיר וטוב וחשוב לי לספק לזוכים את הדירה בהקדם האפשרי ובאיכות המקסימלית , בהתחלה הייתה הססנות מצד הקבלנים לגשת למחיר למשתכן ותראה היום עשרות קבלנים ניגשו מהגדולים בענף . התוכנית השפיעה על רווחיות היזמים והקטינה אותם אך מצד שני אנחנו מצליחים למכור תוך חודש וחצי כ- 270 דירות בפרויקט? אין דברים כאלה כיום. צמצמנו הוצאות שיווק פרסום ומימון, הביקוש היה מאוד גדול ועד היום באים אלי זוכים שרוצים לרכוש דירה בפרויקט ולשמחתי אין דירות הכל נמכר ! אז גם אני מוכר דירות וגם הזוגות הצעירים קונים דירה ב 30% הנחה דירה חדשה מקבלן . אז כולם מרוויחים . לגבי שר האוצר "משה כחלון " שר האוצר הוא שר מצוין שעשה מהפכה ונתן הזדמנות לזוגות הצעירים לרכוש דירה במחיר ראוי ובהנחות מפליגות.

מה היית ממליץ לשנות בתכנית ? 

כל תכנית גדולה במיוחד בסדר גודל כזה של אלפי דירות במחיר למשתכן יש חבלי לידה , אין ספק שמשרד השיכון ומשרד האוצר משפרים את התכנית ולומדים תך כדי תנועה ,ומשפרים את המפרט הטכני שלדעתי הוא כיום גבוה יותר מהשוק החופשי , אחת הבעיות היא זמן ההמתנה של הזוגות הצעירים לכן הייתי ממליץ להגריל את התכנית דיי סמוך לקבלת היתר , ושכל עירייה תקים גוף בנפרד שתטפל רק בהיתרי בנייה של  מחיר למשתכן על מנת לזרז את התהליכים . דבר נוסף לתת לפריפריה הנחות מפליגות יותר מאשר לאזור המרכז או מענק כמו שמקבלים תושבי שדרות אשקלון ועוד ערים בדרום . לסיכום התכנית טובה ואני מקווה שהיא תמשיך . 

טלפון: 054-4691408 - לפרסום באתר
צור קשר
כתובת: באר שבע
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 26-02-17 | סיום בנייה: 13/03/17 | mishtaken.com