מאמרים »

לראשונה כנס מנהלי קבוצות מחיר למשתכן .

לראשונה כנס מנהלי קבוצות מחיר למשתכן .

לראשונה התקיים כנס מנהלי קבוצות סדרה א' בנושא מחיר למשתכן . (21/10/2017) 

הכנס נערך בלוד ביום חמישי בערב אליו הגיעו כחמישים מנהלי קבוצות זוכי מחיר למשתכן שאני הייתי שותף להקמתן, ולמעשה ייצגו את עשרת אלפים הזוכים הראשונים.

כולם נשאו מדבקות עם שמם, עיר ומספר הגרלה והיה ייצוג לכל הארץ: ראשון ציון, באר שבע, דימונה, עתלית ,ראש העין, פרדסיה ועוד.

המטרה של המפגש אליו הגיעו שר האוצר משה כחלון, יו"ר סיעת 'כולנו' ח"כ רועי פולקמן ואנשי מקצוע מהאוצר ומשרד השיכון הייתה לתת מענה לשאלות הרבות העולות בקבוצות השונות של זוכי מחיר למשתכן.

הכנס היה אינטימי כדי באמת להקשיב, לענות על שאלות כל הנוכחים ולהבין מהן הבעיות המרכזיות שבהן צריך לטפל.

שר האוצר פתח את דבריו וסיפר שבעבר היו מוצעות קרקעות עם אלפי דירות, אך רק כארבע, חמש משפחות היו ניגשות למכרז כשכל יתר הדירות היו נלקחות על ידי הטייקונים שבין היתר גרמו לעליית המחירים. שר האוצר הוסיף שהוא באמצעות 'מחיר למשתכן' מתכוון לעצור את זה ולעשות קצת סדר.

לאחריו דיברו גם יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן ומנהל אגף שיווק במשרד השיכון בני דרייפוס.

עיקר השאלות נגעו במועדי המסירה, חתימת החוזים, היתרי בנייה, חוק המכר, הנגיעה של הרשויות המקומיות ועוד. במשך כל הזמן ישב שר האוצר והקשיב לכלל השאלות, כתב על דף ונתן מענה בסוף למספר לא קטן של שאלות. לאחר שסיים נשארו ח"כ פולקמן ובני דרייפוס לענות על יתר השאלות עד השעות המאוחרות של הערב.

מהתגובות הראשוניות שהגיעו אלי ממנהלי הקבוצות, הבנתי שהמפגש ענה על הציפיות. היכולת לשאול שאלות ולקבל מענה בלתי אמצעי משר האוצר במפגש אישי לא משתווה לכל פניית ציבור או חיפוש באינטרנט.

כולי תקווה שבעתיד נצליח לקיים עוד מפגשים מסוג זה.

 

הכותב הוא איציק מצליח מנהל קבוצת 'מחיר למשתכן'

טלפון: 054-4691408 - לפרסום באתר
צור קשר
כתובת: באר שבע
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 26-02-17 | סיום בנייה: 13/03/17 | mishtaken.com