מאמרים »

מה היא תכנית מחיר למשתכן ?

מה היא תכנית מחיר למשתכן ?

מה היא תוכנית מחיר למשתכן ?

החל משנת 2008 ועד היום מחירי הדיור עלו בכל בארץ בעשרות אחוזים . מה שהקשה על חסרי הדיור והזוגות הצעירים לרכוש דירה בבעלותם . במהלך השנים היו תוכניות שונות לעזרה בדיור החל כמו מחיר למשתכן במתכונת הישנה , ומחיר מטרה שעדיין קיים במספר אזורים בארץ וארחיב בהמשך תכנית מחיר למשתכן במתכונת החדשה מאפשרת לזכאים לרכוש דירות חדשות בכל הארץ בהנחה של 20%-30% בממוצע ממחיר השוק .
לאחרונה משרד השיכון צרף גם את משפריי הדיור אשר יוכלו להשתתף גם בתוכנית . וזאת בתנאי שימכרו את דירתם הראשונה לאחר קבלת טופס 4 . תוך שנה . 

מי זכאי להשתתף במחיר למשתכן ?

הממשלה קבעה קריטריונים ברורים מי זכאי להשתתף במכרז מחיר למשתכן ולרכוש דירה במחיר מוזל . הקריטריונים נועדו להבטיח שמי שזכאי הוא אכן חסר דיור שזקוק לדירה למגורים .

הקריטריונים הם :

חסר דיור – הוא מי שלא היה בעל זכות בדירה או חלק מדירה במשך 6 שנים האחרונות . ושאין להם זכויות במגרש למגורים .
רווק /ה - מעל גיל 26
זוגות נשואים - או ידועים בציבור (לצורך ידועים בציבור צריך להביא מסמך מעורך דין שמאשר זאת)
נכים בני 21 ומעלה עד גיל 35 . 
הורה עצמאי חד הורי עם ילד אחד לפחות .
משפר דיור - מי שיש בבעלותו דירה יחידה יכול להשתתף לאחר שנשארו דירות לקבלן אחרי ההגרלות לזכאים מסדרה א + ב + ג . 

אך בדיוק הדירה נמכרת בהנחה של 20%-30% ממחיר השוק ?

הממשלה הנוכחית בראשותו של שר האוצר משה כחלון . החליטה שיש לעזור לזוגות הצעירים וחסרי הדיור לרכוש דירה . ולכן הממשלה מוכנה לתת כספים ולתת לקבלנים עד 80% הנחה על הקרקע . ההטבה בממוצע מגיעה לעד 120 אלף ₪ ליחידת קרקע לבנייה למגורים בשיטת מחיר למשתכן . לכן השיווקים של הקרקעות לקבלנים יוצאים בשיטת מכרז על מחיר הכי זול למטר לבנייה. מה שמאפשר לקבלנים להתחרות אחד בשני ולהציע מחיר מוזל לבניית דירות .

איפה מוציאים את התעודה ומה התהליך ?

כל חסר דיור נדרש להוציא תעודת זכאות אשר תאפשר לו להשתתף בתוכנית . על מנת להקל ולזרז את התהליך המדינה נעזרת בחברות חיצוניות אשר ינפיקו לזכאים את התעודות , ישנם שלוש חברות כאלו בארץ שדרכם הזכאי נדרש להוציא תעודת זכאות שעלותה היא 180 ₪ . חשוב להדגיש שזה לא משנה איפה מוציאים תעודת זכאות המחיר זהה . על הזכאי לדאוג ליצור קשר וללכת לאחת החבורות ולהוציא תעודה זכאות  . כיום ניתן גם באינטרנט בלי ללכת לחברה .  במידה והלכתם לחברה אתם צריכים להביא אתכם אישורים , המסמכים הם : תעודת זהות מקור +צילום , זוגות נשואים להביא תעודת נשואים , חשוב שבספח יהיה מעודכן הסטאטוס הנכון במידה ולא מעודכן להביא אישורים מתאימים . זוגות ידועים בציבור להביא אישור מעורך דין חתום על כך . גרושים להביא ספח מעודכן והסכם גירושין שקיבל תוקף פסק דין . במקרה של פטירה של בן הזוג להביא תעודת פטירה . רווקים תעודת זהות +ספח מעודכן . חשוב שבספח יהיה רשום עיר מגורים עדכנית לצורך עדכון בן מקום . וכתבות אימייל לשליחת עדכונים . אישור הזכאות תקף לשנה למרות שמשרד השיכון מאריך אותו באופן אוטומטי לאחר שנה .

אלונים 

מוקד טלפוני: 2850*

שעות הפעילות של המוקד הטלפוני:

ימים ראשון – חמישי 8:00–20:00; שישי 8:00–12:00.

רשימת הסניפים:

אילת, אלעד אשדוד, אשקלון, באר שבע, בית שמש, בת ים, בני ברק, חדרה, חולון, חיפה, ירושלים, כפר סבא, כרמיאל, לוד, נצרת עילית, נס ציונה, נתניה, עכו, עפולה, ערד, פתח תקווה, קריית ביאליק, ​קריית גת, ראשון לציון, תל אביב.​

קישור לאתר אלונים להוצאת תעודת זכאות 


מילגם

מוקד טלפוני: 6078*

שעות הפעילות של המוקד הטלפוני:

ימים ראשון–חמישי 8:00–20:00; שישי 8:00–12:00.

רשימת הסניפים:

אשדוד, אשקלון, בת ים, חיפה, טבריה, ירושלים, נצרת, נתיבות, פתח תקווה, צפת, קריית ביאליק, קריית שמונה, ראשון לציון, תל אביב.​

קישור לאתר מילגם להוצאת תעודת זכאות 


עמידר

​מוקד טלפוני: 6266*

שעות הפעילות של המוקד הטלפוני:

ימים ראשון–חמישי 8:00–20:00; שישי 8:00–12:00.

רשימת הסניפים:

באר שבע, דימונה, חיפה, ירושלים, מעלות, נתניה, תל אביב.

קישור לאתר עמידר להוצאת תעודת זכאות 


הטבות לבני המקום :

חשוב להבהיר ולהדגיש שעל מנת לזכות בדירה בהנחה הממשלה עורכת הגרלות בין הזכאים .
מכרזי מחיר למשכן פרוסים כמעט בכל הארץ אך לא בכל הישובים , אם אתם רוצים לרכוש דירה בישוב שבו אתם גרים המדינה תיתן לכם עדיפות .

בן מקום : זכאי שמתגורר ב 3 שנים אחרונות או ב 4 שנים מתוך 10 בתחום שיפוטה של הרשות שבה יבנה הפרויקט .  יתכן מצב שבתעודה יהיה רשום שני ישובים כבן מקום . במידה וגרתם 4 שנים ברצף ולאחר מכן עברתם לישוב אחר וגרתם שוב 4 שנים ברצף וככה להגדיל את סיכויי הזכייה .

בכמה הסיכוי שלי גדל כבן מקום ?

הסיכויים משתנים מישוב לישוב בהתאם לאזור עדיפות של הישוב .לבדיקת אזור עדיפות ניתן להיכנס בקישור הבא של משרד השיכון והבינוי - קישור לבדיקת אזור עדיפות

שיעור יחידות הדיור במסלול מחיר למשתכן שיוקצו בעדיפות לבני מקום יעמוד על עד 20% בכל מתחם ומתחם. ביישובי מיעוטים שאוכלוסייתם מונה בין 15,000 ל - 30,000 תושבים, שיעור יחידות הדיור במסלול מחיר למשתכן שיוקצו בעדיפות לבני מקום יעמוד על עד 25% בכל מתחם ומתחם.

בישובים באזור עדיפות לאומית א', באזור קו עימות וביישובי מיעוטים שאוכלוסייתם מונה בין 15,000 ל - 30,000 תושבים באזורי עדיפות לאומית ב', יעמוד שיעור יחידות הדיור במסלול מחיר למשתכן שיוקצו בעדיפות לבני מקום על עד 50%, בכל מתחם ומתחם.

בישובים באזור עדיפות לאומית ב', יעמוד שיעור יחידות הדיור במסלול מחיר למשתכן שיוקצו בעדיפות לבני מקום על עד 32%, בכל מתחם ומתחם.

במכרזים בישובים בהם הרשות המקומית הינה מועצה אזורית והישוב מונה מעל 5,000 תושבים, ניתן יהיה להקצות את יחידות הדיור המיועדות לבני המקום בהתאם לסעיף קטן זה לבני מקום שהינם בני הישוב בלבד. (מקור : מנהל מקרקעי ישראל .) 

לאחר שנרשמנו והוצאנו תעודה מה שנשאר זה להירשם להגרלות בהתאם לישובים שאתם רוצים לגשת ההרשמה מאוד פשוטה והיא מתנהלת בעזרת אתר ההגרלות של משרד השיכון , מקלידים מספר זהות והסיסמא זה מספר התעודה שלכם ואתם במערכת ! . 

תלחצו כאן להיכנס לאתר ההגרלות : צילום מסך מאתר ההגרלות (מקור משרד השיכון )

 

 

מה חשוב לשים לב שנכנסים , חשוב לדעת את מספר הנרשם כי עם המספר הזה אתם בודקים אם זכיתם לאחר פרסום התוצאות . לבדוק שמוגדר לכם בן מקום בהתאם לישוב שאתם גרים . במידה וזה לא מעודכן נכון לפנות לחברה שהוצאתם את התעודה ולשנות. ולבדוק איזה מספר סדרה אתם . במסך רשום שאני סדרה א .

מה זה סדרה א וסדרה ב ו ג . 

מטרת תוכנית מחיר למשתכן היא לאפשר לזוגות רבים לגשת להגרלות ולזכות בדירות מוזלות ,כדי להגביר את ההיענות לתוכנית משרד השיכון החליט לחלק את הזכאים לשלוש  סדרות סדרה א'  ב' וסדרה ג' ולתת עדיפות להגרלות לסדרה א על פניי סדרה ב וסדרה ג . לכן החליט על תאריך יעד שיש להירשם כדי להיכנס לסדרה א' . מועד לסיום  13.9.2016 או 60 אלף נרשמים המוקדם מבניהם. המטרה גם הייתה להבטיח לזכאי סדרה א עדיפות בהגרלות ובכך לגרום להם להמתין לזכייה . מי שנרשם לאחר תאריך זה יהיה בסדרה ב '  עד לתאריך 25.9.2017 . סדרה ג: בסדרה זו ייכללו זכאים אשר יוציאו אישור זכאות החל ב-25.9.2017. טרם נקבע מועד לפתיחת ההגרלות לסדרה זו. עם זאת, בעלי אישורי זכאות בסדרה זו יוכלו להירשם להגרלות בודדות שייפתחו לפרויקטים המיועדים לכל הסדרות ולכל הזכאים.  נכון להיום נפתחו ההרשמות לכל הסדרות . כמובן כל סדרה והעדיפות שלה . משרד האוצר החליט לפתוח מגה הגרלות בכל הארץ הגרלות גדולות של אלפי דירות.בכדיי לתת מענה לחסרי הדיור ולתת ודאות לזכיה בדירה . 


 

סרטונים

פרויקט מחיר למשתכן ראש העין

טלפון: 054-4691408 - לפרסום באתר
צור קשר
כתובת: באר שבע
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 26-02-17 | סיום בנייה: 13/03/17 | mishtaken.com