חדשות »

סטנדרט חדש במחיר למשתכן ? קבלנים מחזרים אחרי הזוכים.

סטנדרט חדש במחיר למשתכן ? קבלנים מחזרים אחרי הזוכים.

כיום רשומים לתכנית מחיר למשתכן כ- 120 אלף זכאים , שמתוכם 43 אלף זכו בדירה מתוכם 33,811 מסדרה א', 8688 סדרה ב' , 479 סדרה ג' ניתנו התרים מלאים ל -146 פרויקטים סה"כ 11,944 דירות בבנייה ,תוכנית מחיר למשתכן ממשיכה לרוץ במרץ ומידיי כמה חודשים נפתחות הגרלות ענק ! שיטת המכרזים במחיר למשתכן מתבצעת על ההצעות שהקבלנים הגישו למכרז ,קבלן שהגיש את ההצעה הנמוכה ביותר למטר זוכה ,ממוצע ההנחות על מחיר השוק מגיע ל 30%. מכרזים נערכים בכל רחבי הארץ , לאחר ההגרלה הקבלנים מקבלים רשימת זוכים ממשרד השיכון , מה שחוסך לקבלן הוצאות שיווק ופרסום אשר מסתכמות באלפי שקלים , ומכירה כמעט ודאית של הפרויקט . ישנם מספר רב של מקומות בארץ שמשרד האוצר חתם על הסכמי גג בממוצע כל עיר כ- 20 אלף יחידות דיור , כמות גדולה זו מאפשרת למשרד לרשות מקרקעי ישראל להוציא כמויות גדולות של דירות במחיר למשתכן , במקרים מסוימים ההיצע עולה על  הביקוש כמו בדרום וצפון הארץ . כיום זוכים רבים מבינים יותר וניגשים לפרויקטים שהם בוחרים תוך שקלול מספר פרמטרים .

האם הזוכים הם קהל שבוי ?בהחלט שלא ! ניקח לדוגמא את העיר באר שבע שיש בה כמות גדולה מאוד של מכרזים במחיר למשתכן וזה מה שגרום לתחרות בין הקבלנים על זוכי מחיר למשתכן בעיר. תחרות זה תמיד דבר בריא . יצאתי לבדוק מה מציעים הקבלנים בעיר ואך הם משוקים את הפרויקטים שלהם .ואת האמת הופתעתי !  לאחרונה שווקו ופורסמו שניי פרויקטים בעיר באר שבע מתוך עשרות.

פרויקט ראשון -היה "של קבוצת שובל" אשר תיבנה בשכונת נחל הפארק כ- 800 דירות , סטנדרט חדש במשתכן: לראשונה חברות שבונות במחיר למשתכן משקיעות במעצב על לפרויקט ויבנו בניינים מעוצבים ומושקעים יותר מפרויקט יזמי רגיל, לפני פתיחת ההרשמה להגרלה , השיווק היה מאסיבי והושקעו בו כספים רבים , החל מפרסומות ברדיו המקומי , שלטי חוצות בעיר הקוראות לזכאים לבוא ולהירשם לפרויקט שלהם . ההשקעה בזכאי מחיר למשתכן באה לידי ביטוי גם בתכנון המוקפד של הדירות ובעיצוב הבניינים והשטחים המשותפים. לשם כך החברה בחרה במעצב העל מושיק גלמין שיעצב את הלובאים, חדרי הג'מבורי וחדרי האירועים בכל בבנייני הפרויקט. החברות יציעו לזכאי מחיר למשתכן אפשרות לרכוש בין היתר דירות מוזלות ומגוונות , דירות 3 חדרים כ82 מ"ר במחיר של החל מ כ 661 אלף ₪  4 חדרים 108 מ"ר במחיר של החל מ- 860 אלף ₪  ודירות 5 חדרים של כ 125 מ"ר במחיר של החל  כ-1040 מיליון ₪. צפי החברה לקבל תנאי להיתר כחודשיים בערך, בהחלט מחירים אטרקטיביים . מהחברה נמסר כי היא גם בונה בישוב רכסים כאשר שם מקדימים את לוחות הזמנים ונתנו מעבר למפרט הקיים. החברה רואה בזכאי מחיר למשתכן רוכשים לכל דבר ללא שום הבדל מהשוק החופשי. ושותפים מלאים להצלחה של הפרויקט . 

פרויקט שני -הוא של חברת רייסדור אשר תבנה כ- 312 דירות במחיר למשתכן בשכונת סיגליות בעיר , חברת רייסדור היא הראשונה לבנות בעיר ובעוד כחודש תקבל התרים להתחיל לבנות . החברה ערכה לא מזמן כנס זוכים , נסעתי לראות ולהתרשם , החברה ערכה את כנס הזוכים באולם אירועים מאוד מכובד , בכניסה לאולם נתלו דגלים של החברה ונפרס שטיח אדום ארוך ויפה לאורך המסלול עד כניסה לאולם , ב אולם היה כיבוד מכובד , מסכי לד גדולים עם תמונות מהפרויקט , ודגם גדול מאוד של כל הפרויקט שהיה מאוד מרשים . חולקו חוברות איכותיות ועלונים על הפרויקט. אין ספק כל כנס כזה עולה לחברה עשרות אלפי שקלים . ניתן לראות בסרטון המצורף . החברה מכרה תוך זמן קצר כ -207 דירות במחיר ממוצע של מיליון שקל  ואף פחות ,דירה 116 מטר נטו , מרפסת 15 מטר  , ומחסן 5 מטר וחניה אחת .  ממשרד השיכון ומהחברה נמסר שמדובר בהצלחה רבה . 

כנס זוכים בבאר שבע

תגובת חברת רייסדור לכתבה : רייסדור רואה כל לקוח כחלק מהמשפחה. לא משנה אם הוא זוכה מחיר למשתכן או מכירה רגילה . לא משנה אם קנה דירה ב 950 אלף בחריש או ב 6.5 מיליון בגבעת שמאל . כל מי שמביע את אמונו בחברה ורוכש במיטב כספו דירה , אנו רואים בו חלק מההצלחה . 

לסיכום : אני רואה שהחברות משקיעות לא מעט בזוכים ונלחמים על כל זכאי . לכן מה חשוב לקבלן לעשות כדי למכור את הפרויקט?

1. חשוב שהקבלן ישקיע באיכות הפרויקט .

2. ישקיע בפרסום זה מראה על איכות הקבלן והיחס שלו לפרויקט . 

3. יתאים את התמהיל לזוגות צעירים דירות 3 ו 4 חדרים לא גדולות במחירים שיתאימו לרכישה . 

4. תכנון טוב של הפרויקט החל ממספר רב של כיווני אויר , חלונות , סניטציה , ולובי מושקע . 

 

כל הזוכיות שמורות - אין לראות בכתבה המלצה או כל דבר אחר , הכותב אינו יועץ . 26/03/2018

טלפון: 054-4691408 - לפרסום באתר
צור קשר
כתובת: באר שבע
תפנית בניית אתרים
תפנית: בניית אתרים | עיצוב אתרים | קידום אתרים | 054-4780798
התחלת בנייה: 26-02-17 | סיום בנייה: 13/03/17 | mishtaken.com